Elektrické a Accu kultivátory

Kultivátor, často tiež uvádzaný ako rotavátor je výkonný pomocník, ktorý dokáže ušetriť každoročnú drinu všetkým záhradkárom i pestovateľom pri obrábaní záhonov. V podstate sa jedná o zariadenie, ktorého nožové ústrojenstvo rýchlo rotuje v pôde, čím ju rozrušuje približne do hĺbky 18 - 20 cm. Tým umožní prístup vzduchu do pôdy, zároveň je však možné využiť aj k jej premiešaniu s kompostom alebo hnojivami.

Každý kto niekedy ručne obrábal záhon, dokáže službu rotavátora patrične oceniť. Využitie nájde po celý rok. Na jar a vlastne po celú sezónu s ním môžete pripravovať pôdu podľa toho, kedy sa ktorá plodina vsádza. A na jeseň Vám pomôže do záhonov zapracovať kompost alebo hnoj a pripraviť tak pôdu na zimu. Vybrané modely rotavátorov je možné doplniť o príslušenstvo ako pluh, oborávač, vyorávač zemiakov, lopatkové kolesá, pojazdové kolesá, prípadne ho dokonca prestavať na jednoosý traktor.

Pri výbere kultivátora je vhodné v prvom rade zvážiť predpokladanú veľkosť obrábaného pozemku a kvalitu pôdy. Pre obrábanie malých záhonov s dobrou dostupnosťou pripojenia k elektrickej sieti môže byť vhodný menší elektrický kultivátor. Nevýhoda nutnosti kábla je totiž kompenzovaná naozaj ľahkou obsluhou a takmer nulovými nárokmi na údržbu kutlivátoru. Oproti tomu sú kutlivátory so spaľovacím motorom väčšinou výkonnejšie a pracovať s nimi je možné aj v odľahlých oblastiach, kde elektrická sieť nie je dostupná a niektoré modely ponúkajú aj možnosti rozšírenia o ďalšie príslušenstvo.

Je nám ľúto, ale nenašiel sa žiaden tovar.

Najnovšie články v našom BLOGU
Používaním stránok prevádzkovateľa Peter Olejár - CLEANIT
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.